Organisasjon og personale

Statsarkivet i Bergen har 22 tilsette med arbeidsoppgåver innan arkiv, administrasjon, konservering og drift.

Arkivverkets nettstad for tilgjengeleggjering av kjelder på nett, Digitalarkivet, høyrer til Statsarkivet i Bergen. Det er knytt to registreringseiningar til Digitalarkivet, ei på Voss og ei ved Statsarkivet i Stavanger. Medan dei på Voss høyrer til staben ved Statsarkivet i Bergen, høyrer dei i Stavangar til statsarkivet der.

Namn Stilling E-postadresse Arbeidsstad
Bergstrøm, Audun Førstekonsulent audun.bergstrom@arkivverket.no Bergen
Bratland, Kenneth Førstekonsulent kenbra@arkivverket.no Bergen
Bringslid, Synøve Førstearkivar synove.bringslid@arkivverket.no Bergen
Bruvik, Tone Merete Rådgjevar, Digitalarkivet tonbru@arkivverket.no Bergen
Clausen, Anette Skogseth Seniorrådgjevar, Digitalarkivet anette.clausen@arkivverket.no Bergen
Dahl, Gina Rådgjevar gina.dahl@arkivverket.no Bergen
Eggereide, Solveig Maria Førstekonsulent, Digitalarkivet solveig.eggereide@arkivverket.no Voss
Ekerhovd, Steffen Driftsteknikar, Statsbygg steffen.ekerhovd@statsbygg.no Bergen
Flakstad, Rikke Konsulent rikke.flakstad@arkivverket.no Bergen
Foldøy, Egil Rådgjevar egil.foldoy@arkivverket.no Bergen
Gangdal, Astrid Blanceflor Førstekonsulent astrid.gangdal@arkivverket.no Bergen
Haukedal-Johansen, Cecilie Rådgjevar cecilie.haukedal-johansen@arkivverket.no Bergen
Helland, Randi Førstekonsulent randi.helland@arkivverket.no Bergen
Holvik, Knut Olav Rådgjevar knut.holvik@arkivverket.no Bergen
Johannessen, Marianne Herfindal Arkivar marianne.herfindal@arkivverket.no Bergen
Koehler, Lillian Seniorkonsulent lillian.koehler@arkivverket.no Bergen
Knoph, Cecilie Skauge Seniorkonsulent cecilie.knoph@arkivverket.no Bergen
Myrvold, Tom Seniorkonsulent tom.myrvold@arkivverket.no Bergen
Nedrebø, Yngve Statsarkivar yngve.nedrebo@arkivverket.no Bergen
Nomeland, Terje Arkivar terje.nomeland@arkivverket.no Bergen
Riise, Anita Kristin Rådgjevar anita.riise@arkivverket.no Bergen
Sætre, Trond Konsulent trond.satre@arkivverket.no Bergen
Wågenes, Renathe-Johanne Rådgjevar renwag@arkivverket.no Bergen